Juventusi fitoi derbin ndaj Milanit me rezultat 0-2 në San Siro.

Për Zonjën e Vjetër shënuan Mario Mandzukic (8′) dhe Cristiano Ronaldo (81′).

Por, më i miri ishte mbrojtësi Alex Sandro, i cili përveç asistimit te goli i parë, arriti të bëjë edhe një paraqitje të mirë.

Cristiano Ronaldo në duel me Ignazio Abate (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Normalisht që edhe dy golashënuesit u vlerësuan me notë të lartë, ashtu si Wojciech Szczesny e Joao Cancelo.

Te Milani më i miri ishte mesfushori Tiemoue Bakayoko, por paraqitje në nivel kishin edhe Cristian Zapata dhe Gianluigi Donnarumma.

CR7 e këshilloi Szczesny para pritjes së penalltisë së Higuainit CR7 e këshilloi Szczesny para pritjes së penalltisë së Higuainit

Ai që dëshpëroi në këtë takim për vendasit ishte Gonzalo Higuain, i cili përveç paraqitjes jo të mirë, dështoi edhe nga pika e bardhë.

Më shumë në këtë ndeshje u prit edhe nga Suso, por spanjolli nuk ishte në ditën e tij, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Milan:

Juventus: