LAJMI I FUNDIT:

Mihrije Braha tregon arsyen pse u dënua me një vit burgim

Mihrije Braha tregon arsyen pse u dënua me një vit burgim
Mihrije Braha Foto: Instagram/mihrijebraha

Tashmë që koncertet muzikore nuk janë problem për artistët, dikur nuk ka qenë kështu.

Reklama

Për shumë këngëtarë të estradës shqiptare, tre dekada më parë ka qenë e vështirë të udhëtonin në vendet fqinj për koncertet e tyre.

Kështu, Mihrije Braha e ftuar në emisionin Prive, ka rrëfyer se si në vitin 1995 ishte dënuar me një vit burg në Maqedoni.

“Nisemi me Naimin të shkojmë në Maqedoni dhe na ndalin policia, thonë pse keni qenë në Shqipëri”, u shpreh ajo.

Tutje Braha shtoi: “Na i morën pasaportat, na kthejnë, na dënojnë një vit burg, ndërsa me kusht dy vite dhe me dinarë”.

Por, ajo së bashku me bashkëshortin nuk zgjodhën të ngujohen, por që paguan dënimin me para. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Kalo në kategori