Messi zgjidhet lojtari i javës në Ligën e Kampionëve

Lionel Messi është votuar si lojtari më i mirë i javës së fundit në Ligën e Kampionëve.

Barcelona ka fituar në ndeshjen kthyese ndaj Chelseat në Camp Nou me rezultat 3-0.

Chelsea është klub anglez, por Ferdinand 'çmendet' për golat e Messit (Video)
Lexo po ashtu Chelsea është klub anglez, por Ferdinand 'çmendet' për golat e Messit (Video)

Lojtari kryesor i ndeshjes ishte ylli argjentinas, Messi, i cili shënoi dy gola dhe asistoi në golin tjetër.

Messi duke e festuar golin e tretë të Barcës ndaj Chelseat në Camp Nou (Getty Images)

Kjo paraqitje e mirë e pesë herë fituesit të Topit të Artë nuk e la pa u vlerësuar.

Messi është votuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve, duke lënë bindshëm prapa rivalët e tij.

Ylli i gjigantit katalunas është zgjedhur si më i miri me plot 79 për qind të votave të fituara.

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, gjashtë futbollistë nga Barcelona
Lexo po ashtu Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, gjashtë futbollistë nga Barcelona

Argjentinasi ka lënë pas vete sulmuesin e Sevillës, Wissam Ben Yedder, i cili u votua nga 11 për qind e njerëzve.

Vendi i tretë shkoi për Thomas Mullerin e Bayern Munichut me gjashtë për qind, ndërsa i katërti për Edin Dzekon e Romës me tre për qind. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes