0Shares

Lionel Messi po tregon formë jo normale në sezonin e ri.

Jo vetëm në La Liga, Messi dëshmoi supremacinë edhe ndaj Juventusit në Camp Nou.

Messi shënoi plot dy gola ndaj Juventusit dhe ishte pranë hettrikut ndaj kampionëve të Italisë.

Lajmet e fundit rreth Barcelonës Lajmet e fundit rreth Barcelonës

Ky ishte goli i tetë i Messit në gjashtë ndeshjet e fundit.

Se Messi është lideri i vërtet i Barcelonës dhe ka marrë përgjegjësinë këtë sezon pas largimit të Neymarit, e dëshmon fakti se ai ka shënuar 7 nga 10 golat e fundit të Blaugranëve.

Barcelona këtë sezon duket se po varet nga Messi dhe nëse ai vazhdon kështu, atëherë pa dyshim se katalanasit mund të konkurrojnë për të gjitha trofet.

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)