LAJMI I FUNDIT:

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Arda Guler ishte afër për të bërë debutimin e tij në Real Madrid të mërkurën, pasi u stërvit mirë me ekipin gjatë gjithë javës së kaluar.

Fatkeqësisht, turku pësoi një tjetër lëndim të kërdhokullës që do ta mbajë jashtë fushës edhe për tre javë të tjera.


Sipas Luis Sanchez të El Chiringuito, Guler pësoi lëndimin në ndeshjen e fundit stërvitëse, gjë që tregon se sa i pafat ishte ai.

Konfirmohet se sa ndeshje do të mungojë Arda Guler, pas lëndimit të fundit
Lexo po ashtu Konfirmohet se sa ndeshje do të mungojë Arda Guler, pas lëndimit të fundit

“Ai duhet të mësohet me lojën e ekipit. Ajo që ka treguar në këtë kohë është se ai është një talent i madh, kjo është thjesht gjenetike”, ka deklaruar Ancelotti për Guler.

Sensacioni turk tani do të vazhdojë të rikuperohet dhe me shpresë do të kthehet për Real Madridin pas pushimit ndërkombëtar në tetor.

Guler pritet që t’i humbë pesë ndeshje deri në rikthimin në stërvitje te Real Madridi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Bundesliga
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Napoli: Vlerësimi për Amir Rrahmanin dhe të tjerët

Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Napoli: Vlerësimi për Amir Rrahmanin dhe të tjerët

Serie A
Si është të jesh trajner i Cristiano Ronaldos? Ikona italiane Andrea Pirlo tregon përvojën me menaxhimin e CR7 në Juventus

Si është të jesh trajner i Cristiano Ronaldos? Ikona italiane Andrea Pirlo tregon përvojën me menaxhimin e CR7 në Juventus

Serie A
Kalo në kategori