Një nga fytyrat më të njohura të markës së Victoria’s Secret, Adriana Lima është përshëndetur me publikun që e ka duartrokitur ndër vite nëpër sfilatat e modës.

Mbrëmë në qytetin amerikan të New Yorkut është mbajtur ngjarja kryesore e modës për këtë vit, ku modelja braziliane ka ecur për herë të fundit në pistat e modave.

Kjo ishte shfaqja e njëzet rresht dhe ajo e kishte të vështirë të tregonte se po i fund karrierës prej modeleje në moshën 37-vjeçare.

“E dashur Victoria, faleminderit që më tregove botën, duke ndarë sekretet e mia dhe më e rëndësishmja, nuk më ke dhënë vetëm krahë, por më mësove të fluturoja”, shkroi Adriana.

Theksojmë se kohët e fundit tashmë ish-modelja ka qenë temë e mediave rozë në saje të lidhjen me shkrimtarin turk, Metin Hara.

Candice Swanepoel, Behati Prinsloo, Rita Ora dhe Adriana Lima (Getty Images)

Ky i fundit ishte i angazhuar në disa projekte të ndryshme të letërsisë dhe nuk ka pasur kohë që të vjen ta përcjell të dashurën.

Lima ka qenë fytyrë  e shumë markave botërore gjersa nuk ka ngurruar të merr poza edhe në krah të bukuroshes shqiptare, Rita Orës.

Rita Ora shkëlqen në mbrëmjen glamuroze të modës së "Victoria's Secret" Rita Ora shkëlqen në mbrëmjen glamuroze të modës së "Victoria's Secret"

Ndryshe, pos kësaj të fundit, pjesë e ngjarjes me performancën e saj ishte edhe Bebe Rexha, e cila ka kënduar disa prej hiteve. /Telegrafi/

Adriana Lima (Getty Images)

Adriana Lima (Getty Images)

Adriana Lima (Getty Images)

Adriana Lima (Getty Images)

Adriana Lima (Getty Images)

Adriana Lima (Getty Images)