Merren vendimet për zënkën Juventus-Inter, Cuadrado dënohet rëndë

Gjysmëfinalja e parë e Kupës së Italisë mes Juventus dhe Inter përfundoi në barazim 1-1, por fundi i ndeshjes ishte i zjarrtë.

Ishte Romelu Lukaku që pasi shënoi nga pika e bardhë dhe provokoi tifozerinë vendase me festën e tij duke u ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë.

Por, tensioni mbeti dhe u shfaq sërish pak çaste më vonë kur përfundoi ndeshja.

Juan Cuadrado kërkoi të sqarohej me Samir Handanovic, por nervat tradhtuan kolumbianin që goditi me grusht kapitenin e Inter.

Ndërkohë, Gjykata Sportive në Itali ka marrë edhe vendimet me aktet e shëmtuara në “Allianz Stadium” ku ka dënuar Cuadradon me tre ndeshje pezullim ndërsa Handanovic me një ndeshje pezullim.

Polemika Juventus-Inter, çfarë ndodhi dhe çfarë do të ndodh më pas
Lexo po ashtu Polemika Juventus-Inter, çfarë ndodhi dhe çfarë do të ndodh më pas

Sakaq, klubi i Juventusit do të vuajë edhe një gjobë prej 4.000 eurosh teksa për një ndeshje, tribuna pas porte e bardhezinjve do të qëndrojë e mbyllur. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes