LAJMI I FUNDIT:

Merr fund pritja për Albion Rrahmanin, ai pritet të debutojë në ndeshjen e radhës me Rapidin

Merr fund pritja për Albion Rrahmanin, ai pritet të debutojë në ndeshjen e radhës me Rapidin
Reklama

Sulmuesi Albion Rrahmani pritet të debutojë me fanellën e Rapid Bukureshtit në ndeshjen e radhës së klubit të tij të cilën e luan ndaj Craiovas.

Kjo ndeshje zhvillohet të premten mbrëma dhe i takon xhiros së pestë të kampionatit të Rumanisë.


Rapidi ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se Rrahmani është përfshirë në listë për duelin në udhëtim ndaj Craiovas që fillon nga ora 20:30.

Rrahmani muajin e shkuar iu bashkua Rapidit nga Ballkani i Suharekës për 600 mijë euro.

Ai deri më tani nuk ka mundur të debutojë për shkak të dokumenteve, duke pasur parasysh se Rumania nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Zyrtare: Albion Rrahmani transferohet te Rapidi i Bukureshtit
Lexo po ashtu Zyrtare: Albion Rrahmani transferohet te Rapidi i Bukureshtit

22-vjeçari ka kontratë me Rapidin deri në vitin 2026. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori