Milani tashmë ka arritur në Kosovë për ta zhvilluar përballjen miqësore ndaj Feronikelit në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ nga ora 20:45.

Kampioni i Superligës së Kosovës do ta zhvillojë miqësoren historike ndaj shtatë herë kampionit të Evropës, për ta shikuar nivelin e tyre para fillimit të sezonit të ri.

Mediat italiane kanë shkruar për pritjen që iu bë Rossonerëve në vendin tonë, që nga aeroporti ndërkombëtare “Adem Jashari” e deri te akomodimi në hotel.

“Milan, çfarë mikpritje në Prishtë: tifozët në dëlir”, është titulli i të përditshmes italiane, Gazzetta.it.

La Gazzetta dello Sport

“Milan, test në Kosovë: në pritje të debutimit të Leaos”, ka shkruar gazeta tjetër italiane, Sportmediaset.

SportMediaset

“Massaro në konferencë: Presim që Boban dhe Maldini të na bëjnë një dhuratë në fund të tregut të transferimeve. Barsesi: Ekipi po rritet ndeshje pas ndeshje”, ishte titulli i mediumit tjetër italian, MilanNews.it.

MilanNews.it është një nga portalet më të mëdha dedikuar Milanit

Ndeshjen miqësore Feronikeli – Milan do ta drejtoj gjyqtari kosovar Genc Nuza me ndihmësit Fatlum Berisha e Bujar Selimaj.

Deri më tani janë shitur mijëra bileta për këtë takim, ndërsa tifozët që nuk kanë arritur dot të sigurojnë një biletë mund ta shohin ndeshjen në RTV Dukagjini. /Telegrafi/