Mbyllet pjesa e parë: Ballkani i pandalshëm ndaj Larne

Ballkani e ka mbyllur pjesën e parë me spektakël ndaj Larnes në takimin e parë kualifikues për në Ligën e Konferencës.

Kampioni i Kosovës i shënoi kundërshtarit dy gola për shtatë minuta, duke i dominuar qysh nga minuta e parë.

Fillimisht u njoftua se kapiteni Edvin Kuç nuk mund të paraqitet në këtë ndeshje për shkaqe shëndetësore, duke u zëvendësuar nga Almir Kryeziu – që doli të ishte një fat për ta.

Ballkani i shënon dy gola Larnes për shtatë minuta
Lexo po ashtu Ballkani i shënon dy gola Larnes për shtatë minuta

Albion Rrahmani shënoi nga penalltia në minutën e 26-të për 1-0, duke u sjell më shumë komoditet bashkëlojtarëve të tij.

Por, për t’i bërë gjërat edhe më mirë, Almir Kryeziu (33’), shënoi për 2-0, për t’i elektrizuar tifozët e skuadrës nga Suhareka.

Ballkani shkoi në pushimin mes pjesëve me dy gola epërsi, ndërsa në 45 minutat e dytë do të synojë të shënojë edhe më shumë gola, për të qenë më të sigurt për takimin e dytë që e zhvillon pas një jave. /Telegrafi/

Real Madridi ‘kërcënohet’ me një goditje të madhe, Bellingham do të duhet patjetër të operohet

Portugalia merr një lajm të rëndë, top ylli lëndohet dhe nuk do të luajë në Euro 2024

Max Allegri menjëherë pasi u largua nga Juventusi, mund të emërohet te rivalët e tyre