LAJMI I FUNDIT:

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Kylian Mbappe është larguar nga Paris Saint Germain dhe së shpejti do ta njoftojë klubin e ti të ri.

Reprezentuesi francez ka zbuluar arsyen se pse ende nuk mund të flasë për një kalim të mundshëm te Real Madridi.

“Sepse mendoj se gjëja më e rëndësishme është ta mbyllja sezonin mirë me klubin tim aktual PSG dhe me një trofe tjetër që e arritëm”.

Real Madridi ka një datë në mendje për prezantimin e Mbappes
Lexo po ashtu Real Madridi ka një datë në mendje për prezantimin e Mbappes

“Ka kohë për gjithçka dhe unë do të zyrtarizojë klubin tim të ardhshëm në kohën e duhur, dhe është vetëm disa ditë larg”.

Mbappe pritet t’i bashkohet Real Madridit, derisa ka thënë se ka edhe disa detaje në marrëveshje para se të bëhet zyrtarizimi.

“Ka ende disa detaje të rëndësishme në marrëveshje, por gjëja më e rëndësishme është të përfundojmë mirë këtu”, tha Mbappe.

“Lutja e fshehtë” që presidenti Macron i bëri Mbappes për të qëndruar në Francë
Lexo po ashtu “Lutja e fshehtë” që presidenti Macron i bëri Mbappes për të qëndruar në Francë

Mbappe udhëhoqi PSG-në për të fituar Kupën e Francës, duke i shtuar titullit të Ligue 1 që tashmë e kishin fituar.

Ylli francez shënoi 44 gola dhe bëri 10 asistime në 48 ndeshjet e tij për PSG-në këtë sezon. /Telegrafi/