LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi ka një datë në mendje për prezantimin e Mbappes

Real Madridi ka një datë në mendje për prezantimin e Mbappes

Të shtunën (25 maj), Kylian Mbappe luajti ndeshjen e tij të fundit si lojtar i Paris Saint-Germainit dhe aventurën e tij me ekipin francez e përmbylli duke fituar Kupën e Francës, pasi mposhtën në finale Lyonin me rezultat 2-1.

Mbappe tashmë ka njoftuar se ai do të largohet nga PSG-ja pas skadimit të kontratës, ani pse asnjë konfirmim zyrtar nuk është dhënë në lidhje me ekipin e tij të ardhshëm.

Kjo është bërë qëllimisht nga Real Madridi, pasi ata nuk duan që të krijojnë shpërqendrime brenda grupit të lojtarëve para finales së Ligës së Kampionëve që do të luhet të shtunën e ardhshme.


Mbappe momentalisht është një temë tabu brenda ‘Los Blancos’, por sipas Relevo, ideja është që ardhja e tij e shumëpritur të njoftohet zyrtarisht vetëm disa ditë pas finales së Wembleyt.

Kylian Mbappe zbulon se kur do ta bëjë të ditur klubin e tij të ardhshëm
Lexo po ashtu Kylian Mbappe zbulon se kur do ta bëjë të ditur klubin e tij të ardhshëm

25-vjeçari mund të prezantohet nga Florentino Perez, para se ai t’i bashkohet Francës për Euro 2024 që do të mbahet në Gjermani.

Sidoqoftë, pika finale është mjaft e komplikuar, pasi ai ende është nën kontratë me PSG-në deri më 30 qershor.

Për shkak të kësaj, me shumë mundësi tifozët e Real Madridit do të duhet të presin edhe pak kohë për të shijuar Mbappen, ani pse në fund me siguri që do t’ia vlejë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Nico Williams refuzon katër oferta të rëndësishme, nga Bilbao largohet vetëm për një klub

Nico Williams refuzon katër oferta të rëndësishme, nga Bilbao largohet vetëm për një klub

La Liga
Kalo në kategori