LAJMI I FUNDIT:

Martinez pas raportimeve se do të bëhet trajner i Realit: Nuk dua të humb kohë në këtë çështje

Martinez pas raportimeve se do të bëhet trajner i Realit: Nuk dua të humb kohë në këtë çështje

Roberto Martinez ka mundësinë e drejtimit të skuadrës spanjolle të Real Madridit.

Reklama

Ky i fundit gjatë ditëve të kaluara ka shkarkuar trajnerin Julen Lopeteguin dhe si trajner të përkohshëm e ka emëruar Santiago Solarin.

Trajneri, i cili aktualisht menaxhon ekipin kombëtar të Belgjikës, është intervistuar nga VTM Nieuws të mërkurën dhe është pyetur për mundësinë e menaxhimit të ekipit të La Ligas.

“Ne nuk do ta humbim kohën tonë në atë çështje…”, tha shkurtimisht Martinez. Kontrata e ish-menaxherit të Wiganit dhe Evertonit me belgët i mbaron në vitin 2020.

Por, federata belge e futbollit ka lënë të kuptohet se nuk do ta pengojnë, me kusht që gjithçka të bëhet me marrëveshje dhe jo të ndodh që madrilenët të zyrtarizojnë trajnerin gjera ai drejton kombëtaren, e cila gjë i ka ndodhur me Lopeteguin që një ditë para fillimit të kampionatit botëror është shkarkuar nga përfaqësuesja spanjolle.

“Ne nuk i komentojmë kontratat që federata ka me bashkëpunëtorët e tyre dhe atë që ne i konsiderojmë çështje private”, tha Stefan van Loock, zëdhënës i federatës së futbollit së Belgjikës, kur u pyetën nëse ka një klauzolë që do të thotë se Real Madrid mund të nënshkruajë me menaxherin.

Lopetegui do të marr tre milionë euro nga Real Madridi
Lexo po ashtu Lopetegui do të marr tre milionë euro nga Real Madridi

“Nëse një klub dëshiron ta kontaktojë Martínezin, ata do të duhet të arrijnë një marrëveshje me federatën së pari,” tha ai.

Ndryshe, Reali zë pozitën e nëntë të renditjes tabelore të ligës elitare spanjolle me 14 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori