Julien Lopetegui nuk është më trajner i Real Madridi, pasi klubi ka vendosur që ta ndërpresë bashkëpunimin.

Trajneri kishte kontratë për tri vite në vlerë 18 milionë euro kur nënshkroi për klubin mbretëror.

Ai u shkarkua të hënën pas humbjes në El Clasico ku u mposht nga Barcelona me rezultatin 5-1.

Perez e Lopetegui

Real Madridi e ka argumentuar shkarkimin e tij me cilësinë e skuadrës dhe rezultatet.

Edhe pse ai është shkarkuar nga posti, ka arritur marrëveshje për shkëputje të bashkëpunimit.

Për këtë ai do të paguhet edhe tre milionë euro nga klubi. Ai e udhëhoqi Real Madridin për më shumë se katër muaj.

Julen Lopetegui në ndeshjen mes Spanjës dhe Argjentinës (Foto: Getty Images)

Lopetegui kishte arritur marrëveshje me Real Madridin, disa ditë para se të fillonte Kampionati Botëror, për çka edhe u shkarkua nga Kombëtarja e Spanjës.

Ai gjatë periudhës së tij te Reali në 14 ndeshje ka marr gjashtë fitore, dy barazime dhe gjashtë humbje. /Telegrafi/