LAJMI I FUNDIT:

Marchisio: I tregova Pogbas se është gabim transferimi te Unitedi, kthimi te Juve do të ishte pozitiv

Marchisio: I tregova Pogbas se është gabim transferimi te Unitedi, kthimi te Juve do të ishte pozitiv

Ish- mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio ka thënë se Paul Pogba vendosi gabimisht kur la Zonjën e Vjetër për Manchester Unitedin.

Reklama

Pogba vendosi të bëjë rikthimin në Old Trafford pas katër sezoneve të suksesshme me gjigantët italianë, duke u bashkuar me Unitedin në një transferim prej 105 milionë eurosh.

I pyetur në lidhje me zërat se Pogba mund të ribashkohet me Juventusin këtë verë, Marchisio ka thënë se do të ishte i lumtur.

Raiola: Flas shpesh me Nedvedin, një kthim i Pogbas te Juventusi është i mundur
Lexo po ashtu Raiola: Flas shpesh me Nedvedin, një kthim i Pogbas te Juventusi është i mundur

“Do të isha shumë i lumtur po të rikthehej”, ka thënë fillimisht Marchisio për Tuttosport.

“Unë i thashë se ishte gabim të shkonte në Manchester dhe se nëse vërtet dëshironte të ndryshonte duhet të zgjidhte Spanjën”.

Unitedi ulë çmimin e Pogbas
Lexo po ashtu Unitedi ulë çmimin e Pogbas

“Kthimi i tij do të ishte jashtëzakonisht pozitiv, Pogba do të rilindte në mjedisin që ai e do dhe e përkëdhel më shumë”.

“Dhe ai do t’i jepte Juventusit shumë, pasi ata kanë nevojë për dikë si ai në mes: ai është një profesionist i shkëlqyeshëm”, përfundoi italiani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori