Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona, nuk ka marrë pjesë në premierën e filmit dokumentar mbi jetën e tij në Festivalin e Filmit në Kanë, për shkak të një dëmtimi të shpatullës, njoftuan producentët e filmit.

“Diego Maradona me keqardhje të thellë njofton se nuk mund të marrë pjesë në premierën botërore të filmit të tij”, kanë thënë producentët, transmeton KP.

Të gjitha lajmet nga Diego Maradona Të gjitha lajmet nga Diego Maradona

Filmi ndjek ngritjen e yllit argjentinas në Napoli, përmes titullit të kampionatit botëror si kapiten i Argjentinës, por edhe ndriçimin dhe momentet e ngritjes së tij, jetën ekstravagante dhe luftën me varësinë e drogës.

Dokumentari “Diego Maradona” është në regji të Asif Kapadia, i cili bëri filmin “Senna”, në lidhje shoferin e Formula 1 me të njëjtin emër dhe “Amy” kushtuar këngëtares Amy Winehouse.