Mane i shpëtoi kartonit të kuq për goditjen e Kieran Tierney me bërryl

(Foto: Screenshot/SkySports)

Sadio Mane ishte sërish vendimtar në fitoren e Liverpoolit (3-1) ndaj Arsenalit në kryendeshjen e xhiros së tretë në Ligën Premier.

Mirëpo, sulmuesi ishte me fat që nuk u përjashtua nga loja vetëm pas tri minutash lojë.

Senegalezi e goditi me bërryl në fytyrë Kieran Tierneyn, ndërsa gjyqtari e ndëshkoi me karton të verdhë.

(Foto: Screenshot/Sky Sports)

Megjithatë, xhirimet kanë treguar se ai ka mundur shumë lehtë të merrte karton të kuq dhe të largohej nga loja për shkak të këtij incidenti – shkruan Daily Mail.

Liverpooli fiton derbin ndaj Arsenalit me rezultat bindës - Jota debuton me gol
Lexo po ashtu Liverpooli fiton derbin ndaj Arsenalit me rezultat bindës - Jota debuton me gol

Goditja me bërryl ndodhi vetëm një minutë pasi kishte bërë ndërhyrje të fortë ndaj Hector Bellerin.

Sido që të jetë, Mane mori karton të verdhë, shënoi një gol dhe u shpall lojtari i ndeshjes. /Telegrafi/

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

Trajneri i Fiorentinës shkaktoi skandal në Ligën e Konferencës - puthi gazetaren italiane

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Gjëja e parë që bënë lojtarët e Real Madridit pas penalltisë fituese të Rudigerit kundër Man Cityt

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Rregulli i rreptë që duhet të ndjekë Zinedine Zidane nëse bëhet trajner i Bayern Munichut