Mario Mandzukic nuk do të kthehet në Serie A, ndërsa pritet që të nënshkruajë me gjigantin turk, Fenerbahce.

Ish-sulmuesi i Juventusit është lidhur me një rikthim në Itali në javët e fundit, ndërsa Fiorentina dhe Milani ishin destinacionet e mundshme.

Mirëpo, sipas gazetës Fanatik, kroati ka arritur marrëveshje me Fenerbahcen.

(Foto: Instagram/mariomandzukic)

Në bazë të njoftimit, 34-vjeçari, i cili ishte lidhur edhe me Galatasarayn, ja mbetur t’i zgjidhë vetëm çështjet formale para kompletimit të kalimit në Turk SuperLig.

Fiorentina vihet pas Mario Mandzukicit, marrëveshja shumë afër Fiorentina vihet pas Mario Mandzukicit, marrëveshja shumë afër

Kujtojmë që Mandzukic u largua nga Juventusi në afatin e janarit si lojtar i lirë, pas katër vite e gjysmë të kaluara në Torino. /Telegrafi/