LAJMI I FUNDIT:

Manchester United bën prioritet kryesor të afatit kalimtar sulmuesin e talentuar të Bayernit

Manchester United bën prioritet kryesor të afatit kalimtar sulmuesin e talentuar të Bayernit

Manchester United janë të interesuar për të nënshkruar me yllin e Bayern Munichut, Mathys Tel, gjatë afatit kalimtar veror.

Tel, i cili iu bashkua Bayernit në 2022 nga Rennes, është paraqitur në 27 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon, por ka marrë vetëm 731 minuta në fushë.


I nervozuar për rolin e tij të limituar në ekip, 18-vjeçari mund të marrë rrugë jashtë Gjermanisë verën e ardhshme, ka raportuar Sky Sports.

Raporti shton se gjiganti i Ligës Premier, Manchester United kanë pyetur për situatën e lojtarit dhe e kanë diskutuar mundësinë për ta transferuar atë pas hapjes së afatit kalimtar në verë.

Tel tashmë është në dijeni të interesimit nga “Djajtë e Kuq” dhe mund ta konsiderojë mundësinë për t’u bërë pjesë e tyre në rast se një ofertë e duhur vjen në drejtim të tij.

Bavarezët në anën tjetër do të tentojnë nënshkrimin me një sulmues të ri për sezonin e ardhshëm, pasi kanë vendosur që të mos e zgjasin bashkëpunimin me Eric Maxim Choupo-Moting.

Të besuarit e Thomas Tuchel, të cilët janë pesë pikë mbrapa liderit Bayer Leverkusen, do të synojnë rikthimin tek fitoret të dielën, teksa do të përballen me Bochumin në një përballje jetike për vazhdimësinë e kampionatit./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Jam krenar”, ylli i Leverkusenit joshet nga interesimi i Barcelonës

“Jam krenar”, ylli i Leverkusenit joshet nga interesimi i Barcelonës

La Liga
Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

La Liga
Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

La Liga
PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

Ligue 1
Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

La Liga
Ylli i Atletico Madridit i hapur për t’u transferuar te njëri nga pesë klubet e Serie A

Ylli i Atletico Madridit i hapur për t’u transferuar te njëri nga pesë klubet e Serie A

Ndërkombëtare
Kalo në kategori