LAJMI I FUNDIT:

Manchester City mund të futet në ‘Betejën e Madhe’ pa lojtarët kyç kundër Liverpoolit

Manchester City mund të futet në ‘Betejën e Madhe’ pa lojtarët kyç kundër Liverpoolit

Liverpool dhe Man City do të përballen në Etihad të shtunën, më 25 nëntor, në një ndeshje që do të ketë një ndikim të madh në garën për titullin.

Ende ka më shumë se një javë deri në ndeshjen, por Pep Guardiola ka arsye për t’u shqetësuar pasi lista e lëndimeve të skuadrës së tij po rritet.

Kevin de Bruyne dhe Sergio Gomez janë mungesa afatgjata ndërsa nuk pritet që John Stones të shërohet në kohë për ndeshjen kundër Liverpoolit.


Manchester City po e thyen rekordin britanik të transferimeve për të nënshkruar me mesfushorin 15-vjeçar të Leeds, Finley Gorman
Lexo po ashtu Manchester City po e thyen rekordin britanik të transferimeve për të nënshkruar me mesfushorin 15-vjeçar të Leeds, Finley Gorman

Mateo Kovacic, Ederson dhe Nathan Ake janë tërhequr nga skuadrat e tyre kombëtare për shkak të lëndimeve të lehta. Nuk është e qartë nëse ata do të jenë të gatshëm për ndeshjen e 25 nëntorit.

Dhe, në një goditje të re për Pep, Matheus Nunes është shpallur ‘klinisht i papërshtatshëm’ për ndeshjet ndërkombëtare të ardhshme nga Portugalia.

Kështu, trajneri spanjoll mund të jetë pa gjashtë lojtarë titullarë dhe portierin kryesor për ndeshjen me Liverpoolin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
De La Fuente zbulon dy kandidatët e tij për Topin e Artë

De La Fuente zbulon dy kandidatët e tij për Topin e Artë

Ndërkombëtare
Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori