LAJMI I FUNDIT:

Man Unitedit pritet të ketë deri në pesë mungesa në ndeshjen e dytë me Barcelonën

Man Unitedit pritet të ketë deri në pesë mungesa në ndeshjen e dytë me Barcelonën

Pamjet nga stërvitja e Manchester United sugjerojnë se skuadra mund të jetë pa pesë lojtarë për ndeshjen e dytë të tyre në Ligën e Evropës me Barcelonën.

Reklama

Djajtë e Kuq futen në përballjen e së enjtes mbrëma me shpresën për të siguruar vendin e tyre në të tetën e garës. Dhe barazimi është sigurisht në ekuilibër pas barazimit 2-2 në Camp Nou javën e kaluar.

Christian Eriksen dhe Donny van de Beek nuk morën pjesë në seancë, me të dy lojtarët të përjashtuar për momentin shkaku i lëndimeve.

Mentaliteti i tij është i pakrahasueshëm: Erik ten Hag shpjegon atë që u tha tifozëve të Man United pas ndeshjes me Leicesterin
Lexo po ashtu Mentaliteti i tij është i pakrahasueshëm: Erik ten Hag shpjegon atë që u tha tifozëve të Man United pas ndeshjes me Leicesterin

Harry Maguire, Antony dhe Anthony Martial gjithashtu nuk morën pjesë – me treshen që humbi fitoren ndaj Leicesterit në fundjavë.

United do të shpresojë të eliminojë Barcelonën dhe të synojë fitimin e trofeut, derisa luftojnë në të gjitha garat – diçka që dukej e parealizueshme në fillim të sezonit.

Erik ten Hag trashëgoi një klub në krizë pas një sezoni katastrofik nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer dhe Ralf Rangnick sezonin e kaluar, e që ka arritur deri më tani të bëjë mrekulli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Kalo në kategori