Mainz fiton e rikthim ndaj Bayern Munich, lufta për titull mbetet e hapur

Mainz ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Bundesligës.

Pas pjesës së parë ishte Bayern Munich që ishte duke fituar, pas golit të shënuar nga Sadio Mane në minutën e 29-të.

Me të filluar pjesa e dytë vendasit e nisën furishëm, duke arritur fillimisht të barazojnë rezultatin.

Ludovic Ajorque ishte ai që barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 65-të.

Pas tetë minutash vendasit morën epërsinë kur Karim Onisiëo asistoi te Leandro Barreiro Martins që shënoi për 2-1.

Ndeshja u mbyll kur Aaron Martin shënoi për 3-1.

Mainz pas kësaj fitoreje është në vendin e gjashtë me 45 pikë, ndërsa Bayern mbetet i pari e 59 pikë, por Borussia që është e dyta ka një ndeshje më shumë për të zhvilluar dhe dy pikë më pak. /Telegrafi/

Harry Kane shkruan historinë me Bayernin në Bundesliga që mund të mos përsëritet kurrë

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Shqetësime të mëdha për Bayernin, lëndohen edhe dy yje tjerë para ndeshjes me Real Madridin

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur