LAJMI I FUNDIT:

Magjepsëse – Bella Hadid del nudo në sfilatë teksa dizajnerët krijojnë fustanin në mes të skenës

Magjepsëse – Bella Hadid del nudo në sfilatë teksa dizajnerët krijojnë fustanin në mes të skenës

E gjitha vëmendja ishte tek modelja Bella Hadid të premten (30 shtator) në Javën e Modës në Paris.

Modelja ngriti temperaturat teksa doli nudo për sfilatën e “Copernit” përpara se mbi trupin e saj të krijohej një fustan i bardhë.


25-vjeçarja fillimisht doli në pasarlenë e veshur vetëm me një palë të brendshme dhe taka të bardha përpara se të qëndronte pa lëvizur ndërsa dizajnerët filluan të punojnë.

Bukuroshja shfaqi fizikun e saj me duart e saj të mbajtura me delikatesë mbi kokën e saj, ndërsa shtresat u spërkatën ngadalë dhe krijuan një veshje të tërë.

Puna e palodhur e katër artistëv përfundimisht, rezultoi në një fustan elegant i cili përfshinte një të çarë deri në kofshë përpara se Hadid të dilte nga skena për të mbyllur shfaqjen e modës.

Momenti mahnitës u mirëprit me duartrokitje teksa publiku i mbushur me yje mbeti i mahnitur nga kjo arritje e jashtëzakonshme.

Në rreshtin e parë të audiencës së ftuar të mbushur me yje ishte shoqja e Bella-s, Kylie Jenner, e cila kapi të gjithë momentin në video.

Coperni është një markë pariziane e veshjeve dhe aksesorëve të krijuar nga Sebastien Meyer dhe Arnaud Vaillant, e themeluar në vitin 2013.

Coperni fitoi Çmimin Creative Label të ANDAM në 2014 – një njohje për potencialin krijues dhe komercial të etiketës, dhe ishte gjithashtu finalist për çmimin LVMH në 2015.

View this post on Instagram

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

Hadid ka mahnitur në të gjithë pasarelën këtë muaj, duke u ngjitur në pistë më herët gjatë ditës për Victoria Beckham dhe duke ecur në sfilatën e modës Isabel Marant me motrën Gigi Hadid. Ajo gjithashtu u shfaq në Londër në fillim të kësaj jave për Burberry, dhe Milano dhe Neë York para kësaj.

Ndërsa Muaji i Modës po mbyllet, me shfaqjet kryesore si Valentino, Balenciaga, Louis Vuitton dhe Chanel ende që do të vijnë, ka të ngjarë që ylli të shfaqet edhe në të tjera sfilata– edhe pse sigurisht asnjë nuk do të jetë aq e paharrueshme sa kjo. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
E mbuluar dhe me kurorën e

E mbuluar dhe me kurorën e "miss"-it, publikohen të tjera fotografi të Kaderit nga e kaluara ku dukej shumë më ndryshe

Magazina

"Pse ke pranuar të flesh me Ganinë kur je e martuar", Linda Halimi i përgjigjet pyetjes së sikletshme në BBVK

Magazina
Sondazhi i javës në Telegrafi: Lexuesit zgjedhin me 32 për qind njëri nga shtatë të nominuarit që duhet të dalë nga BBVK

Sondazhi i javës në Telegrafi: Lexuesit zgjedhin me 32 për qind njëri nga shtatë të nominuarit që duhet të dalë nga BBVK

Magazina
“Hape gojën se ia qëlloj” Buci provon t'ia fusë rrushin në gojë Santianës

“Hape gojën se ia qëlloj” Buci provon t'ia fusë rrushin në gojë Santianës

Magazina
Shqipja e ashpër në debat me Albën: Të gjithë këtu brenda të kanë pasuar si top

Shqipja e ashpër në debat me Albën: Të gjithë këtu brenda të kanë pasuar si top

Magazina
“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

Magazina
Kalo në kategori