LAJMI I FUNDIT:

Luuk de Jong prezantohet në Camp Nou: Barça më shumë se një klub, dua të fitojmë trofe

Luuk de Jong prezantohet në Camp Nou: Barça më shumë se një klub, dua të fitojmë trofe

Luuk de Jong është prezantuar si qendërsulmuesi i ri i Barcelonës pasi u bashkua nga Sevilla në huazim në ditën e fundit të afatit kalimtar veror.

Reklama

Sulmuesi holandez mbërriti mes një stuhie aktiviteti në ditën e fundit të transferimit që pa Saulin të bashkohej me Chelsean, Antoine Griezmann me Atletico Madridin dhe De Jong në Camp Nou për të punuar nën Ronald Koeman, i cili e kishte stërvitur me ekipin kombëtar holandez.

Transferimi në Camp Nou e ka lumturuar veteranin holandez, i cili shpreson që të ketë një sezon të mirë dhe të fitojë trofe me Barcelonën.

Efekti domino dhe zyrtarizimet në 'kohën shtesë': Saul te Chelsea, Greizmann te Atletico Madridi, De Jong te Barcelona
Lexo po ashtu Efekti domino dhe zyrtarizimet në 'kohën shtesë': Saul te Chelsea, Greizmann te Atletico Madridi, De Jong te Barcelona

“Barça me të vërtetë është më shumë se një klub, ata janë një familje dhe e ndjeva atë drejtpërdrejt sapo mbërrita këtu”, ka thënë fillimisht De Jong.

“Shpresoj që të kemi një sezon të mrekullueshëm së bashku dhe të fitojmë shumë tituj”.

“Ekipi më priti shumë mirë. Kjo është një familje; Kam një marrëdhënie të shkëlqyer me trajnerin dhe më pëlqen të punoj me të. Jam shumë i lumtur që jam këtu; të gjithë po më ndihmojnë”.

“Kam një marrëdhënie të shkëlqyer me Memphis Depay dhe me Frenkie de Jong. E njoh Memphis nga PSV. Ne luajtëm shumë mirë së bashku dhe kishim një lidhje të shkëlqyeshme. Shpresoj që të kemi të njëjtën lidhje me Barcelonën”.

“Unë e njoh Frenkie shumë mirë; është kënaqësi të luash me lojtarë të një cilësie të tillë”, përfundoi holandezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori