David Luiz thotë se tifozët e Chelseat do të jenë të durueshëm vetëm gjashtë muaj me Frank Lampardin.

Trajneri 41-vjeçari i di të gjitha për pritjet në Stamford Bridge, pasi ka luajtur 13 vjet për klubin londinez.

Dënimi për mos mundësinë e transferimeve të lojtarëve deri në vitin 2020, kjo nuk do ta shpëton ish-futbollistin prej shkarkimit në rast se nuk ka rezultate pozitive.

“Unë mendoj se të gjithë e kuptojnë këtë moment dhe të gjithë e kuptojnë se janë të durueshëm, por në fund të gjithë dëshirojnë të fitojnë”, tha Luiz për Football London.

“Ata do të jenë të durueshëm në gjashtë muajt e parë dhe pastaj në gjashtë muajt e fundit [të sezonit] ata duan që ne të fitojmë. Do të jetë kështu, ne duhet të mendojmë për këtë dhe të bëjmë më të mirën për t’i bërë ata të lumtur”.

Kovacic: Lampard dëshiron që Chelsea ta imitojë stilin e tij të lojës agresive dhe të shpejtë Kovacic: Lampard dëshiron që Chelsea ta imitojë stilin e tij të lojës agresive dhe të shpejtë

“Nëse ju nuk mendoni si kjo [për të fituar trofe], atëherë ju nuk mund të luani për Chelsean, ambicia duhet të jetë e lartë, sigurisht, ne keni shumë, shumë klube fantastike në Angli. Ata [klubet e tjera] po punojnë me menaxherët për më shumë se tre ose katër vjet dhe kanë skuadra të mahnitshme”, pohoi braziliani.

Ndryshe, Chelsea vetëm pas një viti të angazhimit e shkarkoi trajnerin italian, Maurizio Sarrin dhe në vend të tij erdhi Lampard. /Telegrafi/