LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët e Arsenalit garojnë se kush e ka goditjen më të fortë – Holding i pari, Xhaka del më i fortë se Mustafi (Video)  

Lojtarët e Arsenalit garojnë se kush e ka goditjen më të fortë – Holding i pari, Xhaka del më i fortë se Mustafi (Video)  

Pesë futbollistë të Arsenalit kanë qenë pjesë e sfidës së mediumit BT Sport, se kush e ka goditjen më të fortë. Ndër ta ishin edhe dy lojtarët me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Reklama

Mediumi BT Sport ka ofruar një sfidë për lojtarët e Arsenalit, se cili ka goditjen më të fortë.

Pjesë e kësaj gare ishin pesë futbollistë: Granit Xhaka, Shkodran Mustafi, Rob Holding, Theo Walcott dhe Calum Chambers.

Rrëfimi i Granit Xhakës për mediumin e njohur anglez: Babanë e burgosën kur ishte i ri, u detyra të dalë e të jetojë në Zvicër
Lexo po ashtu Rrëfimi i Granit Xhakës për mediumin e njohur anglez: Babanë e burgosën kur ishte i ri, u detyra të dalë e të jetojë në Zvicër

Të gjithë në fillim të lojës u prezantuan dhe u panë optimist se mund ta fitojnë garën për goditjen më të fortë.

Yjet e Arsenalit praktikojnë “Kung Fu”, shkëlqen dyshja Ozil-Sanchez (Video)
Lexo po ashtu Yjet e Arsenalit praktikojnë “Kung Fu”, shkëlqen dyshja Ozil-Sanchez (Video)

Megjithatë, ‘kampion’ i goditjes me grusht doli të jetë mbrojtësi anglez, Holding, i cili mposhti katër tjetër në garë.

Holding arriti të godas fortë, duke e quar aparatin e goditjes deri në 800 pikë, ndërsa pas tij erdhi djaloshi nga Kosova, Xhaka, i cili zuri vendin e dytë 768 pikë.

Vendi i tretë për goditjen më të fortë i takoi Chambersit me 765 pikë, ndërsa në vendin e katërt Mustafi me 758 pikë.

Fare në fund u renditet sulmuesi anglez, Walcott, goditja e të cilit shkoi në 756 pikë. /Telegrafi/  


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori