0Shares

“Turtle Fest” takon Hapësirën!

Dhe kur realizohen takime të tilla, rezulati është shpërthyes…në kuptimin e mirfilltë të fjalës!

Edicioni i këtij viti shënon dhe këtë bashkëpunim të shumëpritur!

Dy forca të mëdha të skenës së muzikës në Shqipëri dhe Kosovë janë bashkuar për t’ju sjellë një mbrëmje plot tundime dhe emocion.

“Turtle Fest” është një festival i muzikës i cili sjell një lineup të emrave mëtë të mirë të rajonit dhe botës…dhe nuk po ekzagjerojmë!

Eventi, i cili shënon edicionin e tij të gjashtë, është rritur në formë dhe cilësi, ndaj kur u publikuan të dhënat e para të emrave të cilet do kryesonin secilën mbrëmje, të gjithë mbajtëm frymën për të mësuar se cili do të mbyllë siparin e kësaj eksperience të papërsëritshme. Dhe ja tek erdhi!

“Turtle Fest” në bashkëpunim me Hapësira arritën të sjellin një emër i cili jo vetëm ka shënuar histori si një ndër Dj më të mirë techno, por është dhe pjesë e shtëpisë më të madhë të kësaj rryme, “Afterlife”.

Por, kush është “Locked Groove”?

Energjia e skenës së muzikës techno dhe house ka qenë terreni më i natyrshëm dhe frymëzues për Locked Groove, artistin e lindur në Belgjikë dhe të vendosur në Berlin.

Prodhimet e tij, njësoj si setet e Dj-të kanë të përbashkët shkëlqimin e himneve klasike të Chicagos dhe elementët e errët të ritmeve industriale.

Ky kompleksitet dhe vision i guximshëm e dallon atë masivisht nga çdo artist tjetër, pasi karakteristika e tij dalluese qe në gjenezë ka qenë aftësia për të mos bërë compromise dhe për të mos u ndikuar nga asnjë influencë.

Ndaj, nuk ishte përbën çudi që vëtë Scuba u tërhoq nga tingulli i Locked Groove në vitin 2012. Debutimi i tij dhe ritmet që vijuan ishin të gjitha të vlerësuara në po të njejtën mënyrë.

Deri më tani, Locked Groove ka nxjerrë publikime të suksesshme në bashkëpunim me shtëpi si Life and Death, Permanent Vacation apo Afterlife, shtëpia aktuale e cila prodhon dhe mbështet këtë talent absolut të muzikës.

Vit pas viti, “Turtle Fest” zhvillon dhe perfeksionon këtë prodhim që rritet pas çdo edicioni. Nga skena madhështore, vizualet, efektet e ndriçimit dhe piroteknikat janë bërë tashmë një pjesë integrale e eksperiencës që ky festival ofron.

Në edicionin e gjashtë, organizatoret kanë premtuar se do sjellin eventin më të mirë deri më tani, duke e bërë pritjen për muajin gusht ende më të paduruar!

Për këto arsye dhe të tjera, edhe këtë vit si çdo vit ose për të parën herë, ndaj ky edicion zhvillohet nën hashtaget: #zgjidhMuziken , #zgjidhNetetplotYje , #zgjidhPlazhin , #zgjidhBuzeqeshjet , #zgjidhDashurine, #zgjidhShoqerine #zgjidhTurtleFest … dhe bëhuni gati të përjetoni aventurën më të madhe muzikore verore ku kryefjala e saj do të jeni ju.

Për informata rreth eventit mund të klikoni KËTU. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)