LAJMI I FUNDIT:

Llapi prezanton sulmuesin Latif Amadu

Llapi prezanton sulmuesin Latif Amadu
(Foto: Facebook/K.F. Llapi)

KF Llapi ka bërë prezantimin zyrtar të sulmuesit Abedel Latif Amadu në Antali, aty ku skuadra po vazhdon të përgatitet për stinorin e ri.

Reklama

Latif, i cili kontratën njëvjeçare e gjysmë e ka firmosur muaj më parë, pas kompletimit të dokumentacionit iu është bashkuar shokëve në përgatitje.

28-vjeçari i lindur më 20 gusht 1993 në Acora të Ghanës dhe i gjatë 190 cm ka bërë karrierë në këto skuadra: Berekum Chelsea FC (Ghanë), Asante Kotoko SC (Ghanë), Dynamo Brest (Bjellorusi), KF Teuta (Shqipëri), SC Kfar Qasem (Izrael), Al-Khaalej (Arabi Saudite) dhe Al-Ansar (Arabi Saudite).

Ekskluzive: Llapi bën goditjen e madhe në afatin kalimtar, nënshkruar me sulmuesin Latif Amadu
Lexo po ashtu Ekskluzive: Llapi bën goditjen e madhe në afatin kalimtar, nënshkruar me sulmuesin Latif Amadu

Shkëlqimin më të madh në karrierë, Latif e ka pasur te skuadra shqiptare, KF Teuta, me të cilët ishte paraqitur në 66 ndeshje zyrtare(63 kampionat/3 kupë) dhe kishte realizuar 19 gola.

“Sulmuesi shtatlartë tashmë është vënë nën urdhrat e trajnerit Tahir Batatina dhe do të jetë forcë shtesë për ekipin tonë në pjesën pranverore të kampionatit dhe ndeshjeve të Kupës”, thuhet në njoftimin e Llapit.