Liverpooli triumfon ndaj Arsenalit dhe kthehet në zonën e LK-së (Video)

LIVERPOOL, ENGLAND - MARCH 04: Sadio Mane of Liverpool (L) celebrates scoring his sides second goal with Philippe Coutinho of Liverpool (R) during the Premier League match between Liverpool and Arsenal at Anfield on March 4, 2017 in Liverpool, England. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Liverpooli ka fituar ndaj Arsenalit me rezultat 3-1 në Ligën Premier.

Vendasit ishin më të mirë gjatë gjithë takimi dhe kjo ishte një fitore e merituar nga Reds.

Getty Images

Goli i parë në takim dhe që i epërsinë skuadrës së Jurgen Klopp erdhi nga Roberto Firmino në minutën e nëntë.

Në minutën e 40-të erdhi dhe goli nga Sadio Mane dhe me rezultat 2-0 skuadrat shkuan në pushim.

Mysafirët ngushtuan epërsinë me anë të Danny Welbeck në minutën e 57-të pas asistimit nga Alexis Sanchez, por kjo ishte e gjitha nga Topçinjtë.

Reds rrezikuan në vazhdim me anë të Joal Matip dhe Divock Origit, por rrjeta e Petr Cech u tund në kohën shtesë të takimit nga Georginio Wijnaldum.

Pas kësaj fitore Liverpooli ngjitet në vendin e tretë me 52 pikë, kurse Arsenali në të pestën me dy pikë më pak.

Ndeshja e ardhshme e londinezëve është ndaj WBA, kurse Reds ndaj Burnleyt. /Telegrafi/

Gjithçka çfarë ndodhi në meçin e shekullit mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Fuyt, ku ukrainasi u shpall kampion i padiskutueshëm

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

"Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime" - Tyson Fury flet pas humbjes

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks