Trajneri gjerman, Jurgen Klopp mund të largohet nga stoli i Liverpoolit dhe vendin e tij mund ta zë legjenda Steven Gerrard, i cili shihet si favorit.

Reds janë duke përjetuar një sezon të dobët në Ligën Premier dhe momentalisht rrezikojnë të përfundojnë jashtë top katërshes.

Drejtuesit e klubit besojnë se trajneri aktual, Klopp, është i gatshëm të largohet nga Anfield dhe të zëvendësojë Joachim Loë si menaxher i ekipit kombëtar gjerman.

Klopp mund të marr drejtimin e Gjermanisë në vitin 2022 Klopp mund të marr drejtimin e Gjermanisë në vitin 2022

Kjo e ka shtyrë klubin dhe drejtuesit të konsiderojnë emra të mundshëm për ta pasuar trajnerin e suksesshëm.

Sipas mediumit The Mirror, Liverpooli ka rreshtuar trajnerin e Rangers, Gerrard, si favoritin kryesor për t’u bërë menaxher i tyre i ri.

Gerrard është në prag të fitimit të titullit në Premiershipin Skocez dhe si legjendën e klubit tani ka parakaluar të gjithë në garën për të marrë detyrën nga Klopp. /Telegrafi/