Jurgen Klopp edhe pse në intervistat e fundit kishte mohuar largimin nga Liverpooli, mediat gjermane shkruajnë se mund të ndodh largimi më herët.

Gjermani ka kontratën me klubin anglez deri në verën e vitit 2024.

Gazeta gjermane Bild vazhdon të këmbëngulë, se Jurgen Klopp do të jetë trajneri i ri i Gjermanisë pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Katar 2022, duke e zëvendësuar Joachim Low.

Low pritet që pas një dekade e gjysmë të largohet i “Die Manschaft”, ndërsa drejtimi e Gjermanisë do ta marr Jurgen Klopp.

Përgjigja përfundimtare gjithsesi do t’i takojë trajnerit aktual të Liverpoolit i cili i duhet të vendosë nëse do të largohet apo do të vazhdojë aventurën te The Reds deri në vitin 2024.

Bild ka bindjen se Klopp do të provojë një aventurë të re pikërisht në stolin e Gjermanisë.

Jurgen Klopp është pjesë e Liverpoolit që prej vitit 2015 dhe në këto pesë vite e gjysmë ka arritur të rikthejë skuadrën te titulli kampion në Ligën Premier pas 30 vitesh dhe ka fituar edhe Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/