Liverpooli i madh, në finalen e madhe (Video)

Liverpooli ka shënuar fitore bindëse ndaj Villarrealit në Anfield me rezultat 3-0 për të siguruar finalen e Europa League.

Liverpooli e filloi fuqishëm takimin, duke realizuar në fillim.

Bruno me anë të një autogoli kaloi në epërsi vendasit (7′).

Me të filluar pjesa e dytë Daniel Sturridge shënoi nga afërsia për 2-0 dhe epërsinë solide të The Reds.

Ruiz u largua në minutën e 71-të me kartonin e dytë të verdhë duke lënë me 10 lojtarë në terren Villarrealin.

Lallana mbylli dilemat kur me asist të Sturridge shënoi për 3-0 dhe rezultatin përfundimtar të këtij takimi.

Me këtë fitore Liverpooli arrin të sigurojë finalen e Europa League ndaj Sevillas, që e siguron për të tretën herë radhazi finalen e kësaj gare. /Telegrafi/

Liverpool 3:0 Villarreal

Lallana

Posted by Telegrafi Sport on Thursday, 5 May 2016

Liverpool 2:0 Villarreal

Sturridge goli i dytë…

Liverpooli shënon me atugolin e Bruno 1-0

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër

Luan për klubin e Ligës Premier, por befason të gjithë duke shkuar në stërvitje me fanellën e Interit

Pioli parakalon Conten në garën për t’u bërë trajner i klubit të njohur

Barcelona heq dorë nga sensacioni 16-vjeçar, Real Madridi përparon në bisedimet për transferimin e tij

“Garda” e vjetër e Man Cityt vendos rregull të ri rigoroz për parkimin e veturave në kampin stërvitor