Liverpooli i kthehet primatit në Ligën Premier pas fitores ndaj Bournemouthit, gati për derbin ndaj Unitedit

Festa te goli i Georginio Wijnaldum ndaj Bournemouthit në Anfield (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Liverpooli i është kthyer fitores në Ligën Premier pas dy barazimeve radhazi. Këtë herë Reds fituan ndaj Bournemouthit me rezultat 3-0.

Skuadra e Jurgen Klopp ishte dukshëm më e mirë dhe kjo ishte një fitore e lehtë.

Golin e parë në takim e shënoi Sadio Mane në minutën e 24, ndërsa pas dhjetë minutash shënoi edhe Georginio Wijnaldum, holandezi shënoi një gol të bukur dhe me rezultatin 2-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Georginio Wijnaldum duke festuar golin ndaj Bournemouthit me Sadio Manen dhe Naby Keitan (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Mohamed Salah shënoi golin e qetësisë në minutën e 48-të pas asistimit fantastik nga Roberto Firmino.

Reds kishin edhe raste tjera për gol deri në fund të ndeshjes, por nuk u treguan konkretë para portës kundërshtare.

Mohamed Salah gjatë një momenti të ndeshjes Liverpool-Bournemouth në Anfield (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Liverpooli renditet i pari në Ligën Premier me 65 pikë (tri më shumë se Manchester City), ndërsa Bournemouthi në vendin e 11-të me 33 pikë.

Në xhiron e ardhshme skuadra e Klopp do të luajë kundër Manchester Unitedit, ndërsa Bournemouthi ndaj Wolverhampton Wanderers. /Telegrafi/

Nga rrahja e kryetarit e ‘Intelektualëve’ deri tek dërgimi i Valon Zymberit dhe dy personave tjerë në mbajtje – e gjithë situata

Superliga

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort

“Bayern Munich duhet të blejë lojtarë që i përshtaten Zidanet”, legjenda franceze paralajmëron Bavarezët

Xavi konfirmon qëndrimin te Barcelona, zbulon arsyen pse ndryshoi mendje

Ancelotti konfirmon rikthimin e Courtois, flet edhe për lëndimet e Bellinghamit dhe Rodrygos

Distria Krasniqi i siguron medaljen Kosovës, kalon në finale të Kampionatit Evropian