LAJMI I FUNDIT:

Liverpool insiston në transferimin e Traores

Liverpool insiston në transferimin e Traores

Liverpooli po insiston në transferimin e Adama Traores nga Wolverhampton Wanderers.

Reklama

The Reds ka kohë që po tentojnë të transferojnë anësorin spanjoll, mirëpo Ujqërit kërkojnë një shumë të lartë.

Sipas asaj që raporton Fichajes, Wolves duan që Liverpooli të paguajë së paku 60 milionë euro.

Në verën e këtij viti, rivalit i skuadrës që drejtohet nga Jurgen Klopp kërkonte deri në 80 milionë euro.

Por, Liverpooli e ka informuar Wolvesin se ata nuk do të paguajnë më shumë se 40 milionë euro për kartonin e lojtarit.

Traore nuk po kalon nëpër një formë të lartë dhe The Reds nuk janë të gatshëm të paguajnë më shumë.

Dëshira e lojtarit është që të kalojë në Anfield, por që duhet të pres marrëveshjen mes të dyja klubeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori