LAJMI I FUNDIT:

LIverpool 7-0 Manchester United, notat e lojtarëve: Salah më i miri në ndeshje, De Gea dhe Varane me nota skandaloze

LIverpool 7-0 Manchester United, notat e lojtarëve: Salah më i miri në ndeshje, De Gea dhe Varane me nota skandaloze

Liverpooli e ka shkatërruar Manchester Unitedin në derbin e Ligës Premier, duke e mposhtur me rezultat të thellë 7-0.

Reklama

The Reds dominuan në këtë takim prej fillimit e deri në fund të saj, duke shënuar edhe shtatë gola.

Cody Gakpo, Darwin Nunez dhe Mohamed Salah realizuan nga dy gola, derisa një tjetër u shënua nga Robert Firmino.


Sulmuesi egjiptian Mohamed Salah ishte më i miri në ndeshje me dy gola e dy asistime, duke marrë notën më të lartë 9,8.

Paraqitje fantastike kishin edhe Cody Gakpo, Andrew Robertson, Harvey Elliott e Darwin Nunez.

Liverpooli i shkakton tërmet shtatë ballësh Manchester Unitedit, e turpëron në Anfield
Lexo po ashtu Liverpooli i shkakton tërmet shtatë ballësh Manchester Unitedit, e turpëron në Anfield

Ndërkohë te Manchester United dy futbollistët që dëshpëruan me paraqitjen e tyre ishin Raphael Varane dhe David de Gea që morën nota skandaloze, 5,5 francezi dhe 4,6 portieri spanjoll. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Kalo në kategori