LAJMI I FUNDIT:

Listohen top dhjetë anësorët deri më tani në këtë edicion

Listohen top dhjetë anësorët deri më tani në këtë edicion

Mohamed Salah ka shmangur konkurrencën e ashpër për t’u kurorëzuar anësori më i mirë në futbollin botëror aktualisht, përpara yllit tjetër të Liverpoolit, Sadio Mane.

Reklama

Anësori 28-vjeçar egjiptian nuk arriti të bëjë ndikimin e tij fillestar në Ligën Premier në vitin 2014 gjatë kohës së tij në Chelsea.

Salah u huazua te Roma para se të bënte kalimin të përhershëm në vitin 2016 ndërsa ylli i Liverpoolit shkëlqente gjatë fushatës 2016-17 me ekipin italian.

Credit: PA

Forma e shkëlqyer e kapitenit të Egjiptit tërhoqi vëmendjen e klubit aktual Liverpool, i cili nxori një tarifë rekorde të atëhershme prej 36.9 milionë euro për ta nënshkruar atë në vitin 2017.

Salah ka mbetur një pjesë integrale e skuadrës së Liverpool që nga ardhja e tij në Anfield, duke formuar një partneritet të shkëlqyeshëm me Manen dhe Roberto Firminon në treshen e parë të The Reds.

Daily Star përpiloi listën e anësorëve të mbushur me yje, me ish-yllin e Romës duke mundur Serge Gnabryn të Bayern Munchen për vendin e parë.

Credit: PA

Gazeta theksoi se Salah ka performuar në një nivel tepër të lartë për katër sezone rresht dhe ai ka ndihmuar më shumë skuadrën e tij.

Më poshtë keni dhjetë anësorët më të mirë të listuar nga Daily Star:

10# Gerard Moreno (Villarreal)

Credit: PA

9# Angel Di Maria (Paris Saint-Germain)

Credit: PA

8# Lorenzo Insigne (Napoli)

Credit: PA

7# Raheem Sterling (Manchester City)

Credit: PA

6# Leroy Sane (Bayern Munich)

Credit: PA

5# Son Heung-min (Tottenham Hotspur)

Credit: PA

4# Jadon Sancho (Borussia Dortmund)

Credit: PA

3# Sadio Mane (Liverpool)

Credit: PA

2# Serge Gnabry (Bayern Munich)

Credit: PA

1# Mohamed Salah (Liverpool). /Telegrafi/

Credit: PA

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori