LAJMI I FUNDIT:

“Lista zgjedhore, kopje të kartave të identitetit, materiale zgjedhore” – aksioni i policisë malazeze para zgjedhjeve të së dielës

“Lista zgjedhore, kopje të kartave të identitetit, materiale zgjedhore” – aksioni i policisë malazeze para zgjedhjeve të së dielës

Gjatë ditës së diele (nesër) pritet të zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi dhe për këtë policia ka marrë masat e duhura për mbarëvajtjen e tyre.

Reklama

Policia në disa qytete ka zhvilluar aksione për zbulimin dhe parandalimin e keqpërdorimeve të zgjedhjeve presidenciale malazeze, shkruan vijesti.

Janë kontrolluar disa lokacione dhe po punohet për mbledhjen e provave. Disa persona po merr në pyetje nën dyshimin se kanë kryer vepra penale.

Në njërin nga kontrollet, policia e Podgoricës ka gjetur material zgjedhore të vulosura, ndërsa në tjetrin ka gjetur lista zgjedhore dhe kopje të kartave të identitetit. Për gjithçka është vënë në dijeni prokuroria.

Po ashtu, në polici dhe në prokurorinë e Bijelo Poljes është raportuar se persona të panjohur kanë tentuar t’u marrin kartat e identitetit banorëve të “Shtëpisë së Pleqve”.

Ndryshe, presidenti aktual, Milo Gjukanoviq si kundërkandidat ka politikanin që ka mbështetjen e Serbisë, Jakov Milatoviq. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Tri vajza me mini-funde sulmojnë dhe rrahin brutalisht turistin britanik në rrugët e kryeqytetit të Kolumbisë – ia vjedhin telefonin

Amerika Latine
Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Evropa
Ukraina shkatërron me dron një tank rus të tipit T-80

Ukraina shkatërron me dron një tank rus të tipit T-80

Evropa
Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Momenti kur droni ukrainas gjurmon llogoren e një ushtari rus, për ta bombarduar më pas me predha

Evropa
Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Evropa
Kalo në kategori