Cristiano Ronaldo është lojtar i lirë dhe shumë shpejtë pritet të mësohet e ardhmja e tij.

Pasi shkëputi kontratën me Manchester Unitedin në muajin e kaluar, ylli portugez është në kërkim të një aventure të re.

Derisa po stërvitet në ambientet e Real Madridit për të mbajtur vetën në formë, mediat ndërkombëtare raportojnë se Al Nassr ka tashmë ofertën për të dhe thuhet se 200 milionë euro në viti (me bonuse) është gati për pesë herë fituesin e Topit të Artë.

Nëse 37-vjeçari pranon ofertën e klubit arab, atëherë edhe lista me lojtarët më të paguar në botë do të ndryshonte.

Reklama

Më poshtë keni renditjen e plotë të lojtarëve me pagat më të larta në botë, e Ronaldo do të ishte i pari, gjithmonë nëse do bëhej lojtar i Al Nassr:

Reklama

Cristiano Ronaldo – 3.8 milionë euro në javë

Kylian Mbappe – 1.8 milion euro

Lionel Messi – 1 milion euro në javë

Neymar – 692 mijë euro

Kevin de Bruyne – 434 mijë euro në javë

Eden Hazard –  434 mijë euro

David de Gea – 428 mijë euro në javë

Erling Haaland – 428 mijë euro

Mohamed Salah – 400 mijë euro

Sadio Mane – 400 mijë euro në javë. /Telegrafi/