LAJMI I FUNDIT:

Lista e top-shënuesve në IPKO Superligë, Shillovës i afrohen Alidema, Hoti e Mircevski

Lista e top-shënuesve në IPKO Superligë, Shillovës i afrohen Alidema, Hoti e Mircevski

IPKO Superliga ka nxjerrë disa emra mjaftë interesant të sulmuesve këtë edicion, ku spikat Alban Shillova i Flamurtarit.

Reklama

Sulmuesi prishtinas edhe pse nuk luajti në ndeshjen e fundit, ka arritur të shënojë tetë herë në nëntë ndeshjet e para në Superligë.

Pas tij vjen sensacioni i këtij kampionati, Festim Alidema i Llapit që ka shënuar gjashtë herë.

Me nga pesë gola janë Mendurim Hoti i Feronikelit dhe Martin Mircevski i 89-shit.

Në listë me nga katër gola janë Taulant Dajaku (Drenica), Betim Haxhimusa (Drita), Astrit Fazliu (Feronikeli), Liridon Fetahaj (Liria), Qëndrim Gashi (Liria) dhe Fatih Karahoda (Liria).

Superliga kthehet në fundjavë me gjashtë ndeshje, ku pritet të ketë edhe lëvizje në listën e shënuesve. /Telegrafi/

Lista e top-shënuesve  

8 gola

Alban Shillova (KF Flamurtari)

6 gola

Festim Alidema (KF Llapi)

5 gola

Mendurim Hoti (KF Feronikeli)

Martin Mircevski (KF Trepça ’89)

4 gola

Taulant Dajaku (KF Drenica)

Betim Haxhimusa (KF Drita)

Astrit Fazliu (KF Feronikeli)

Liridon Fetahaj (KF Liria)

Qëndrim Gashi (KF Liria)

Fatih Karahoda (KF Liria)


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori