L’Equipe ka publikuar listën e pagave të lojtarëve më të paguar në Ligue 1.

Në top 10-she nuk është asnjë lojtar i klubeve të tjera, pasi e gjithë lista përbëhet prej atyre të Paris Saint-Germain.

Lojtari më i paguar është Neymar, që përfiton mbi katër milionë euro në muaj.

Të gjitha lajmet nga PSG Të gjitha lajmet nga PSG

Pas tij renditet Lionel Messit që merr 3.3 milionë euro, i ndjekur nga pas prej Kylian Mbappes që fiton 2.2 milionë.

Më pas vijnë emra si Marquinhos dhe Marco Verratti, që fitojnë 1.2 milion euro.

Achraf Hakimi merr mbi një milion, e që pas tij vijnë Keylor Navas me një milionë, Angel di Maria me 950 mijë, Georginio Wijnladum e Ginaluigi Donnarumma me 916 mijë. /Telegrafi/

Reklama