LAJMI I FUNDIT:

Leno: Për Xhakën dhe Aubameyangun e dija që nuk do të largoheshin

Leno: Për Xhakën dhe Aubameyangun e dija që nuk do të largoheshin

Portieri i Arsenalit, Bernd Leno, ka folur për Granit Xhakën dhe Pierre Emerick Aubameyang, të cilët ishin lidhur më së shumti me një largim të mundshëm nga klubi aktual.

Reklama

Aubameyang lidhej me Barcelonën, kurse Xhaka me Hertha Berlin, por Leno thotë se asnjëherë nuk kishte frikë se ata do të largohen.

“Sigurisht, ka shumë thashetheme dhe njerëzit flasin për këto gjëra. Por, kurrë nuk ishte ndjenja se ndonjë lojtarë po mendonte për një skuadër tjetër, ose dëshironte të largohej, refuzonte të stërvitej ose nuk kishin fokusin te stërvitja”.

“Të gjithë mund të shohin se kemi trajner të ri dhe një mentalitet të ri. Ne duam të ndërtojmë diçka këtu tek Arsenal”, ka thënë Leno.

Arsenal ka regjistruar rekordin më të dobët në 107 vitet e fundit të klubit, në 25 ndeshjet e para të këtij edicioni. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori