LAJMI I FUNDIT:

Lëndohet ylli i Francës – mund të mungojë në Euro 2024 dhe të prishë planet e Deschamps

Lëndohet ylli i Francës – mund të mungojë në Euro 2024 dhe të prishë planet e Deschamps

Kombëtarja e Francës ka marrë një lajm jo të mirë, pasi një yll i tyre ka pësuar një dëmtim të rëndë para nisjes së Euro 2024 në javën e ardhshme.

Les Bleus mori një frikë nga lëndimi përpara Kampionatit Evropian në Gjermani, me qendërmbrojtësin e Bayern Munichut, Dayot Upamecano, i cili u detyrua të largohej nga lëndimi gjatë miqësores së tyre kundër Luksemburgut.

Upamecano filloi ndeshjen së bashku me Ibrahima Konate të Liverpoolit, ndërsa Franca vazhdoi të merrte një fitore të rehatshme me rezultat të pastër 3-0.


Franca fiton me tre gola ndaj Luksemburgut, Mbappe gol dhe dy asistime
Lexo po ashtu Franca fiton me tre gola ndaj Luksemburgut, Mbappe gol dhe dy asistime

Megjithatë, Upamecano nuk u kthye në fushë pas pjesës së parë, me Didier Deschamps që zgjodhi ta zëvendësojë atë me William Saliba të Arsenalit në atë që dukej si një lëvizje paraprake.

Transmetuesi francez TF1 zbuloi se Upamecano ishte larguar nga loja pasi kishte raportuar siklet në kofshën e majtë.

Ndërsa ashpërsia e dëmtimit të Upamecano nuk është konstatuar ende, testet në orët dhe ditët në vijim do të vijojnë dhe do të tregojnë se sa do të mungojë.

Kjo do të jetë një shkak shqetësimi për Francën, e cila ka vetëm një ndeshje tjetër përgatitore kundër Kanadasë përpara se të nisë edicionin në Euro 2024 kundër Austrisë më 17 qershor.

Ndryshe, Franca është ndër favoritët para turneut, pasi ata kërkojnë të fitojnë një kurorë të tretë evropiane, pasi e kanë ngritur më parë trofeun në 1984 dhe 2000. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori