LAJMI I FUNDIT:

LeBron James tregohet mbret, vulos fitoren e Cavs në sekondën e fundit të vazhdimeve

LeBron James tregohet mbret, vulos fitoren e Cavs në sekondën e fundit të vazhdimeve
Reklama

LeBron James ka treguar pse është mbreti, pasi ja siguroi fitoren skuadrës së tij pas katër humbjeve rersht.

Clevelandi mposhti vetëm pas vazhdimeve skuadrën e Minnesotas me rezultat 140-138.


Ishte kjo një ndeshje kryesisht e barabartë mes dyja sukadrave përgjatë të gjitha intervaleve.

Megjithatë, diferenca u bë vetëm në sekondën e fundit, kur në skenë u shfaq LeBron James.

Ai pranoi një top dhe me një gjuajtje me kthim arriti të shënojë duke mposhtur semaforin dhe duke siguruar gëzimin e tifozëve në Quicken Loans Arena.

LeBron realizoi 37 pikë, 10 kërcime dhe 15 asistime në këtë takim duke arritur tiple double, por u ndihmua nga Thompson me 17 pikë dhe JR Smith me 20 pikë nga gjashtë treshe.

Te Minnesota shkëlqyen Towns me 30 pikë e 10 kërcime, Butler me 35 pikë e pesë kërcime dhe Wiggins me 19 pikë.

Me këtë fitore Clevalndi shpreson të nisë një ecuri të re të rezultateve pas forëms së dobët të shfaqur së fundmi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori