LAJMI I FUNDIT:

Lautaro Martinez: Scudetto është ende e mundur

Lautaro Martinez: Scudetto është ende e mundur

Lautaro Martinez këmbëngul se ‘është e mundur’ të kapet Napoli në garën e Scudettos, pasi Interi mposhti Hellas Veronën me rezultat 1-0 mbrëmjen e sotme (e shtunë).

Ishte ndoshta më e vështirë sesa pritej fillimisht, por goli i hershem i sulmuesit argjentinas i vendosi ata në rrugën e duhur dhe përfundimisht u dëshmua i mjaftueshëm për të mposhtur Veronën në Giuseppe Meazza.

Rezultati i lejon ata të kapin Juventusin në vendin e tretë me pikë të barabarta dhe të afrohen në vetëm një pikë larg Milanit në vendin e dytë.

“Ne e dinim se kjo do të ishte një lojë si kjo, e vështirë, siç markon Verona në të gjithë fushën”, ka thënë fillimisht ‘El Toro’ për Sky Sport Italia.

Reklama
Reklama

“Ne shënuam herët dhe më pas bëmë atë që kishim përgatitur. Ishte e rëndësishme të merrnin të tre pikët sot”.

Napoli tani është nëntë pikë larg në krye të tabelës, 10 larg Interit dhe Juventusit, kështu që a mund të shpresojnë Nerazzurri ende për Scudetton?

“Është e mundur, pasi ka ende një rrugë të gjatë për të bërë, por nuk duhet të bëjmë më gabime, duhet të arrijmë çdo pikë, përndryshe ato do të jenë shumë larg”, përfundoi Lautaro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori