Joan Laporta thuhet se ka mbajtur një takim urgjent me bordin herët në mëngjes, pas humbjes së rëndë të Barcelonës ndaj Bayern Munichut.

Blaugranasit pësuan humbje 3-0 në shtëpi në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve, Thomas Muller duke hapur rezultatin para se Robert Lewandowski të shënonte dy gola.

Nuk është për t’u habitur, humbja nuk është pritur mirë te tifozët e Barcelonës, apo me njerëzit që aktualisht janë në krye të klubit.

Bayern Munich tregon forcën përballë Barcelonës – mposht bindshëm kataluasit në “Camp Nou” Bayern Munich tregon forcën përballë Barcelonës – mposht bindshëm kataluasit në “Camp Nou”

Në fakt, sipas Sport, Laporta mbajti një takim me anëtarët e bordit Mateu Alemany dhe Rafa Yuste menjëherë pas lojës.

Është raportuar se takimi vazhdoi deri në orët e para të mëngjesit, me asnjë nga tre personat që nuk largoheshin nga Camp Nou deri në orën 2 të mëngjesit.

Se çfarë ishte takimi mbetet për tu parë, dhe nuk pritet që ndonjë vendim i nxituar do të merret për Ronald Koeman pas kësaj disfate.

Nuk ka qetësi te Barcelona: 'Luftë' e hapur mes Laportës e Koeman Nuk ka qetësi te Barcelona: 'Luftë' e hapur mes Laportës e Koeman

Por, lajmet e takimit do të jenë një shkak tjetër për holandezin që të jetë në siklet, edhe nëse atij i është dhënë një dorë e dobët mbështetjeje.

Zhvillimi i një ndeshje të mirë kundër Bayernit do të ishte gjithmonë një detyrë e vështirë pasi humbi Lionel Messin dhe Antoine Griezmann këtë verë, dhe duhet thënë se kishte një farë dobësie në pranimin e dy nga tre golat e pësuar. /Telegrafi/