LAJMI I FUNDIT:

Lakers tregojnë forcën, mposhtin me rezultat të thellë Warriors dhe rikthejnë epërsinë

Lakers tregojnë forcën, mposhtin me rezultat të thellë Warriors dhe rikthejnë epërsinë

Los Angeles Lakers kanë rikthyer epërsinë në të mirë të tyre në përballje me Golden State Warriors 2-1.

Reklama

Në një sfidë fantastike në Crypto.com Arena, Lakers kanë triumfuar me 30 pikë epërsi 127:97.

Vetëm në çerekun e parë mysafirët ishin në epërsi 27:30, derisa në tre të tjerët ishte një dominim i madh nga Lakers.

Anthony Davis ishte shënuesi më i mirë në këtë sfidë me 25 pikë, 13 kërcime, tre asistime e katër bllokada.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

LeBron James dhe D’Angelo Russell shtuan nga 21 pikë të tjera për fitoren e dytë të skuadrës nga Kalifornia në përballje me Warriors.

Me pikë dyshifrore e mbyllën këtë ndeshje edhe Dennis Schoreder  dhe Walker me nga 12 pikë si dhe Austin Reaves që shtoi 10 të tjera.

Te mysafirët më efikasi ishte Steph Curry me 23 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore.

Edhe dueli i katërt mes këtyre dy skuadrave në ‘Play-Off’ do të zhvillohet në Los Angeles. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori