LAJMI I FUNDIT:

Lakers dhe Miami marrin fitore të mëdha para adhuruesve të vet

Lakers dhe Miami marrin fitore të mëdha para adhuruesve të vet

Janë zhvilluar duelet e katërta në sfidat Los Angeles Lakers – Memphis Grizzlies dhe Miami Heat – Milwaukee Bucks.

Reklama

Lakers ka arritur fitoren e tretë në katër duele ndaj Grizzlies dhe ka shkuar në epërsi 3-1, pasi në Crypto.com kanë triumfuar pas kohës shtesë me rezultat 117:111.

Austin Reaves ka qenë më i miri në këtë ndeshje me 23 pikë, i ndjekur nga LeBron James me 22 të tjera dhe 20 kërcime.

D’Angelo Russell gjithashtu pati paraqitje të mirë me 15 pikë të tjera.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Lakers tani udhëheq me seri 3-1, derisa i duhet edhe një fitore për të kaluar në raundin tjetër.

Fitore ka shënuar edhe Miami Heat që ka mposhtur Milwaukee Bucks me rezultat 119:114.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Ashtu si Lakers, edhe Heat tani kanë epërsi 3-1 pas katër ndeshjeve të para.

Më i miri në këtë duel për Miami Heat ishte Jimmy Butler me 56 pikë e nëntë kërcime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori