LAJMI I FUNDIT:

Lakers dhe Clippers marrin fitore të mëdha në ‘Play-Off’, triumfojnë në udhëtim ndaj Memphis dhe Phoenix

Lakers dhe Clippers marrin fitore të mëdha në ‘Play-Off’, triumfojnë në udhëtim ndaj Memphis dhe Phoenix

Skuadrat nga Los Angeles, LA Lakers dhe LA Clippers e kanë nisur për mrekulli ‘Plya-Off’-in në elitën e basketbollit amerikan NBA, duke triumfuar në ndeshjet e para në udhëtim.

Reklama

Lakers kanë marrë një fitore spektakolare në udhëtim te Memphis Grizzlies me 16 pikë diferencë 112:128.

Ka qenë një ndeshje e barabartë deri në dy minutat e fundit kur Lakers finalizuan disa aksione dhe ngritën epërsinë.

Ylli japonez, Rui Hachimura është futur nga banka rezervë për të shkëlqyer në këtë ndeshje me 29 pikë, gjashtë kërcime e një asistim.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Austin Reaves shkëlqeu me 23 pikë, derisa Anthony Davis ishte i jashtëzakonshëm me 22 pikë, 12 kërcime, tre asistime dhe shtatë bllokada.

LeBron James shtoi 21 pikë, 11 kërcime, pesë asistime e tre bllokada, derisa D’Angello Russell e mbylli ndeshjen me 19 pikë e shtatë asistime.

Te vendasit më i miri ishte Jarrent Jackson me 31 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore.

Fitore shumë të rëndësishme ka marrë edhe Los Angeles Clippers në fushën e Phoenix Suns me pesë pikë diferencë 110:115.

Më meritori për fitoren e Clippers ishte Kawhi Leonard me 38 pikë, pesë kërcime e pesë asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori