Lady Gaga ka konfirmuar rolin e saj në “Joker 2”.

Reklama

Këngëtarja dhe aktorja 36-vjeçare, e cila do të luante Harley Quinn, e zbuloi lajmin në faqen e saj në Instagram të enjten (4 gusht), duke postuar një ‘trailer’ muzikor.

Videoja e postuar kishte një sfond të kuq ku shihet Gaga me aktorin Joaquin Phoenix që kërcenin me titullin e filmit në ekran si dhe emrat e tyre dhe data e publikimit që është 4 tetor 2024.

Gaga thuhet se ishte në bisedime të hershme për të luajtur personazhin e DC Comics, Harley Quinn në qershor, sipas një raporti nga The Hollywood Reporter, i cili gjithashtu zbuloi se projekti po zhvillohet si një muzikal.

Reklama

Në qershor, shkrimtari dhe regjisori ,Todd Phillips zbuloi titullin e vazhdimit të tij “Joker” – “Joker: Folie a Deux”, shkruan DailyMail.

Reklama

Margot Robbie ka luajtur Harley Quinn në “Suicide Squad” të vitit 2016, “Birds of Prey” të vitit 2020 dhe “Suicide Squad” të vitit 2021, megjithëse ky version i Harley Quinn në “Joker: Folie a Deux” thuhet se ekziston në një univers të ndryshëm DC sesa Harley Quinn i Margot.

Ndërsa Jokeri origjinal 2019 me Joaquin si protagonist nuk ishte menduar kurrë të kishte një vazhdim, drejtori kryesor i suksesit të tij kritik dhe komercial, Todd Phillips tha në gusht 2019 se ai mund të ishte i interesuar të bënte një vazhdim, nëse Joaquin ishte i interesuar të kthehej në rolin kryesor.

Reklama

Phillips nënshkroi për të drejtuar dhe bashkë-shkruar skenarin me partnerin e tij origjinal të shkrimit të”Joker” Scott Silver në maj 2021.

Reklama

Në qershor, Phillips postoi një foto të kopertinës së skenarit “Joker: Folie a Deux”, duke zbuluar se drafti i skenarit u përfundua më 18 maj.

View this post on Instagram

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Ai postoi gjithashtu një foto tjetër të Phoenix duke lexuar skenarin teksa pinte një cigare, megjithëse në atë kohë sqaroi se Warner Bros nuk ka finalizuar ende një marrëveshje me Phoenix, megjithëse të dy janë ‘të thellë’ në negociata.

Titulli “Folie a Deux” është një term mjekësor që është, ‘një çrregullim mendor identik ose i ngjashëm që prek dy ose më shumë individë, zakonisht anëtarët e një familjeje të ngushtë’.

Reklama

Filmi i vitit 2019 ishte një sukses i papritur në arkë, i cili fitoi 335.4 milionë dollarë në vend dhe 1.074 miliardë dollarë në mbarë botën nga një buxhet i pakët prej 55 milionë dollarësh.

Reklama

Kjo do të jetë hera e parë që Gaga do të punoi me Phillips si regjisor, por ai shërbeu si producente në filmin e saj debutues të vitit 2018 “A Star Is Born”.

Lady Gaga në bisedime serioze për të qenë Harley Quinn në vazhdimin e filmit “Joker” Lady Gaga në bisedime serioze për të qenë Harley Quinn në vazhdimin e filmit “Joker”

Gaga gjithashtu së fundi shkroi këngën “Hold My Hand” për hitin aktual në arkat filmike “Top Gun: Maverick”. /Telegrafi/