LAJMI I FUNDIT:

Lady Gaga dhe Bradley Cooper ribashkohen në premierën e filmit të tij biografik “Maestro”

Lady Gaga dhe Bradley Cooper ribashkohen në premierën e filmit të tij biografik “Maestro”

Lady Gaga dhe ish-bashkëylli i saj Bradley Cooper u ribashkuan në premierën e filmit të tij të ri biografik “Maestro” në Los Angeles të martën, ku morën pjesë edhe aktorja kryesore Carey Mulligan dhe vajza e tij Lea.

Gaga, 37-vjeçare, e cila luajti përballë Bradleyt në muzikalin “A Star Is Born” të 2018-ës, shkoi pa këmishë nën një xhaketë të zezë elegante me zbukurime argjendi dhe veshi pantallona të zeza ndërsa mbështeti Bradley, 48 vjeç, në ngjarjen e mbajtur në Muzeun e Akademisë.

Mulligan, 38 vjeç, solli magjepsjen me një fustan marinë me shkëlqim deri në dysheme, me mëngë. Aktorja angleze la flokët bionde platin në një stil të shkurtër drejt për këtë rast.


Maya Hawke,  ishte gjithashtu e pranishme, e cila veshi një fustan ngjyrë kafe dhe të bardhë pa mëngë të stilit të balerinës, të cilin e kombinoi me geta të bardha dhe këpucë me taka.

Filmi i ri i Cooper dhe Mulligan, “Maestro”, ndjek marrëdhënien e gjatë midis dirigjentit-kompozitorit Leonard Bernstein (Cooper) dhe aktores Felicia Montealegre Cohn Bernstein (Mulligan).

Gaga dhe Bradley bashkëpunuan në “A Star Is Born” pesë vjet më parë, ku ai luajti si një muzikant pijanec që zbulon dhe bie në dashuri me një këngëtare, të luajtur nga Gaga.

Filmi mori tetë nominime për “Oscar”, duke përfshirë aktorin më të mirë për Cooper dhe aktoren më të mirë për Gaga.

Bradley dukej baba krenar teksa mbante për dore vajzën e tij gjashtëvjeçare – të cilën e ndan me ish-të dashurën, modelen ruse Irina Shayk , 37 vjeçe – gjatë debutimit të saj në tapetin e kuq.

Ndërsa zgjodhi për këtë rast një kostum klasik prej tre pjesësh marine, Lea kishte veshur një fustan “Dolce & Gabbana” me printe tigri.

Lea bëri gjithashtu debutimin e saj si aktore në film, ku luan versionin më të ri të vajzës së Leonard dhe Felicia, Jamie Bernstein, e cila më vonë portretizohet nga Maya në film.

Filmi u prodhua nga Bradley, Martin Scorsese dhe Spielberg ndër të tjerë.

Aktori i nominuar për çmimin “Oscar” tha se në një moment gjatë krijimit të filmit, ai ishte i frustruar deri në pikën që donte të hiqte dorë.

Kasti i filmit të ardhshëm përfshin gjithashtu Matt Bomer, Vincenzo Amato, Greg Hildreth, Michael Urie, Brian Klugman, Nick Blaemire, Mallory Portnoy dhe Sarah Silverman.

Maestro do të mbërrijë në Netflix më 20 dhjetor. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Magazina
Rita Ora ndërron katër veshje brenda ditës dhe duket tejet tërheqëse në Romë

Rita Ora ndërron katër veshje brenda ditës dhe duket tejet tërheqëse në Romë

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Magazina
“Duket i sëmurë” - fansat janë të shqetësuar për Drake për shkak të pamjes së tij

“Duket i sëmurë” - fansat janë të shqetësuar për Drake për shkak të pamjes së tij

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy zbulojnë datën e lansimit të projektit të ri

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy zbulojnë datën e lansimit të projektit të ri

Magazina
Kalo në kategori